BİZE HEMEN YAZIN
Hemen Sorun!
Pencere Uzmanı cevaplasın...
whatsapp
444 0 884
Türkiye'nin Her Yerinden
Rehau | Özkanoğlu Adopen | Özkanoğlu
444 0 884
Türkiye'nin Her Yerinden

Sıkça Sorulan Sorular

● Pencelerimi değiştirmek istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim?

Pencere alınırken estetiğin yanı sıra pencerelerin fonksiyonelliği ve yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. Bulunulan bölgeye uygun tercihler yapılmalıdır. İyi yalıtım sağlayan bir pencere sizi kazançlı çıkaran bir yatırım elemanıdır.

Evinizin iç dekorasyonuna ve dış rengine uygun renkler tercih ederek estetik algınıza da hitap eden pencerelere sahip olabilirsiniz. Sitemizde ürünler bölümümüzde REHAU ve ADOPEN renk kartelalarımızı bulabiirsiniz.

Kalitesini ispatlamış bir marka seçmek de uzun yıllar kullanmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.


● Satın alacağım bayiyi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle kapı ve pencere sistemini satın alacağınız bayinin TSE ve resmi garanti belgeleri olduğundan emin olun. Satın alacağınız bayinin hızlı destek olabilmesi için üretici bayi olmasına dikkat edin.


● Cam seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Cam bir pencerenin ısı yalıtım değerini etkileyen en önemli aksesuarlardandır.

Özkanoğlu cam tercihinde ISI CAM’ı tercih etmektedir. Mağazamızda uygulamalı olarak camları test edebileceğiniz bir platformumuz mevcuttur.


● PVC insan sağlığına zararlı mıdır?

PVC pencere insan ve çevre sağlığına dost bir yapı elemanıdır. Montaj yapıldıktan sonra etrafa hiçbir gaz salınımı yapmaz. Günümüzde birçok ev eşyası, çocuk oyuncakları ve hatta kan torbalarının bile PVC’den yapıldığını düşünürseniz PVC’nin tamamen doğaya ve insan sağlığına dost olduğunu anlayabiliriz.


● Pencerelerden koruyucu folyoları ne zaman sökmeliyiz?

Koruyucu folyolar doğramaları taşıma sırasında darbelerden korumak için yapılırlar. Montajdan hemen sonra sökülmeleri gerekir. Aksi takdirde doğramalarda istenmeyen izler bırakabilirler.


● PVC pencerelerimi nasıl temizlemeliyim?

Kapı ve pencere sisteminizin temizliğinde çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağartıcılar ya da toz deterjan türevi temizleyiciler kullanmayınız. Bunların yerine pencerelerde bulunan contalara değmeyecek şekilde sıvı deterjan ile yumuşak bir bez yardımıyla temizlemeniz ve kurulamanız yeterli olacaktır.


● PVC pencere mi, Alüminyum pencere mi?

PVC pencereler Alüminyum pencerelere göre daha çok ısı yalıtımı sağlar.

Alüminyum pencereler üretilirken PVC pencerelerin üretiminden iki kat daha fazla karbon salınımı gerçekleşir.

PVC pencerelerin geri dönşüme kazandırılması Alüminyum pencerelere göre çok daha kolaydır.


● PVC pencereler koku yapar mı?

Pencerelerin kendisinin koku yapması söz konusu değildir. Ancak yalıtımın çok iyi olmasından kaynaklı odanın içerisinde koku birikmesi söz konusu olabilir. Ara ara odanın havalandırılması gerekir.


● Cam seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

PVC pencereler yapılan argelerle oldukça dayanıklı hale getirilmişlerdir. İnternet üzerinde hem camların hem de doğramaların balyoz yardımıyla test edildiği videolar mevcuttur. Bu dayanıklılıkları ve doğru aksesuar seçimiyle PVC pencereler yüksek caydırıcılığa sahiplerdir.

REHAU Smart Guard ile ekstra olarak doğramanın içerisinde bir alarm sistemi mevcut olarak gelmektedir. Bu alarm sistemiyle daha fazla caydırıcılık sağlamak mümkündür.